Skip to content Skip to footer

Medinių langų techninė specifikacija

Mediena


Mediniai langai, lauko ir terasos durys gaminamos iš ekologiškos, FSC® sertifikuotos medienos. Tradiciškai pasirenkama pušis, eglė, ąžuolas, maumedis, mėgstantys išskirtinumą, renkasi egzotines medienas: eukaliptą, sipo, meranti, tiko, riešutmedį, accoya. 

Kad gaminių paviršius būtų kuo lygesnis, spalva ir raštas kuo vienodesni, naudojama tik rinktinė, aukščiausius kokybinius reikalavimus atitinkanti mediena: be šakų, be įskilimų ar mechaninių pažeidimų, nesmalinga, be puvinio, šerdies ar splavos pakitimų. Mediniams langams ir durims pagaminti naudojamas itin tvirtas ir deformacjoms (išlinkimui, sukimuisi ar išilgam skilimui) atsparus klijuotas 3, 4 ar 5 sluoksnių medienos tašas. Klijuojant tašą, naudojami drėgmei atsparūs, bet orui laidūs klijai.

Kaustymas aliuminiu


Aliumininio ekranas medinį rėmą patikimai apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio: UV spindulių, lietaus, sniego, dulkių, todėl apie langų ar durų restauraciją nereikės net pagalvoti: dešimtmečius jų nereikės perdažyti, perlakuoti ar kitaip restauruoti. Įbrėžimus nesudėtinga panaikinti, tam labai tinka automobiliniai dažai ar kitos priemonės, kurių mes jums visada galėsime rekomenduoti. Aluminiu kaustyti langai pasižymi geresnėmis šilumos izoliacijos savybėmis – tad puikiai tinka šilumą taupantiems namams. 

Apdaila


Mediniai langai dažomi patvariais ir ekologiškais vandens pagrindo dažais, kuriems pagal dažų gamintojo – Vokietijos kompanijos „Remmers“ sertifikatą suteikiama net iki 10 metų garantija. Tai vandens pagrindo, greitai džiūstantys bei drėgmei ir ultravioletiniams spinduliams atsparūs dažai, kurie ypač gerai “sukimba” su medienos paviršiumi, tad laikui bėgant, neskilinėja ir nesilupa.

Mediniams langams, durims bei fasado sistemoms siūlome pasirinkti bet kurią spalvą iš RAL spalvų paletės ir bet kurį lako atspalvį iš lako spalvų paletės. Aliuminiu kaustytų gaminių išorinio aliumininio profilio spalva taip pat gali būti pasirenkama iš visos RAL ar NCS spalvų paletės.

Sandarumas


Medinio lango sandarumą garantuojame naudodami trigubą sandarinimo (trijų tarpinių) sistemą. Vokiškos, didesniu plotu priglundančias naujo tipo tarpinės neleidžia pro varčios ir staktos sandūrą prasiskverbti krituliams ar vėjui. Tarpinės pagamintos iš TPE medžiagos, pasižyminčios padidintu patvarumu ir atsparumu atmosferos poveikiams, UV spinduliams ir kurių eksploatavimo temperatūra yra nuo -40 iki 180 laipsnių C. Efektyviausiam energijos taupymui rekomenduojame argono dujomis užpildytą dviejų kamerų stiklo paketą, į kurį sumontuoti 2 selektyviniai stiklai su šiltu termo rėmeliu tarp stiklų 14, 16, 18, 20 mm (U≤0,5 W/m2K).

Stiklinimas


Langų stiklinimui naudojame tik kokybiškus, taupančius šilumą stiklo paketus su specialia selektyvine „Premium 2” danga, kuri sulaiko ir neišleidžia šilumos iš patalpos ir tokiu būdu labai pagerina termoizoliacines stiklo paketo charakteristikas. Naudojant skirtingas stiklo rūšis, skirtingą stiklo lakštų skaičių, gaminami įvairių rūšių ir savybių hermetiški stiklo paketai. 

STIKLO PAKETŲ RŪŠYS:
  • Šilumą taupantys 3 stiklų stiklo paketai. Argono dujomis užpildytas dviejų kamerų stiklo paketas su 2 selektyviniais stiklais ir šltu termorėmeliu užtikrina efektyviausią energijos taupymą.
  • Saulės kontrolės stiklo paketai: reflektniai (vedrodiniai) ir tonuoti stiklai. Apsaugo patalpas nuo perteklinės saulės: sumažina patalpų įkaitimo galimybę ir tuo pačiu metu užtkrina pakankamą šviesos pralaidumą, kap ir skaidrus stiklas.
  • Garsą sulaikantys stiklo paketai. 
  • Saugūs stiklo paketai:
    • Laminuotas stiklas. Tarp dviejų ar daugiau stiklo lakštų įterpta plastiko polivinilbutiralio (PVB) plėvelė sulaiko stiklo šukes ir neleidžia joms išbyrėti nuo smūgio. Laminuotą stiklą daug sunkiau išdaužti nei nelaminuotą.
    • Grūdintasis stiklas.  Tai 5-10 kartų stipresnis viengubas stiklo lakštas, kuris dūžio metu subyra į daug mažų kubo formos gabaliukų, neturinčių aštrių briaunų.
  • Ugniai atsparūs stiklo paketai. Naujdojamas vielinis tinklas, kuris sulaiko stiklo šukes ir neleidžia plisti liepsnai, dūmams bei nuodingoms dujoms.
  • Raštuoti stiklai.

Furnitūra


Naudojame vokiškus UNI-JET saugius ir ilgaamžius varstymo mechanizmus su galimybe primontuoti uždarymo plokštes, siekiant aukštesnio saugumo lygio (iki RC2 atsparumo klasės). BW&Systems gaminiuose sumontuotas varstymo mechanizmas gali išlaikyti net 200 kg svorio apkrovą. Maksimaliai apsaugai nuo įsilaužimo rekomenduojame ir padidinto saugumo stiklo paketus. Jų paskirtis yra ne tik apsaugoti patalpas, bet ir užtikrinti apsaugą nuo krentančio ar dūžtančio stiklo, ar nuo liepsnos plitimo gaisro atveju. 

RANKENOS
Standartinės, šiuolaikinio dizaino medinių langų ir durų rankenos, gaminamos iš ypač tvirto cinko-aliuminio lydinio. Taip pat pagal jūsų poreikius, pritaikysime rankenų stilių, padengimą ir spalvą, o papildomam saugumui siūlome įsigyti varčios užraktus. Visos rankenos yra 8 fiksacijos padėčių.
Spalvos: balta, ruda, matinio chromo, nikelio satino (šampano), bronzos, auksinė, sendinto žalvario, nerūdijančio plieno, chromo, vario, sendinto vario.